Кириленко Марія Іванівна (професійна та громадська діяльність)

Працює: з 2002 і дотепер – фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою у Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення.

Журналістська та публіцистична діяльність:
З 2003  – постійний дописувач центральних та регіональних журналів та газет: газети «Дзеркало тижня», журнали «Пані» та «Фармацевт-практик», а також місцевих ЗМІ: «Боярський регіон», «Боярка-інформ», «Новий день».

З 2004  – статті з соціальної та психологічної тематики:
Суспільно-політичний тижневик «Дзеркало тижня»: багаторічна психологічна авторська рубрика «Поруч чи разом?», статті з соціальної тематики в розділі «Я і ми» (2004-2014).
Журнал, персональний блог та сайт «Телекритика» (2005-2013).
Журнал «Фармацевт-практик» (соціально-психологічна тематика). (з 2005 – і дотепер).

Робота в Інтернет-ЗМІ
Співрозробник, редактор, автор та контент-майстер наступних сайтів:
Офіційний сайт ЦСПР
Сайт ГО “Центр розвитку громад” 
Сайт поета-дисидента Івана Коваленка
Офіційний сайт Фестивалю імені Івана Коваленка 
Сайт «Анонс»: події та заходи Боярського регіону
Особистий блог
Сайт ГО «Контактер»
Сайт спільноти «Боярське земляцтво»
Сайт «Боярка. Історія нашого міста»

Досвід діяльності у третьому секторі – з 1995 р.
1995-2002 рр. – діяльність в організаціях «Міжнародна організація прав людини»; «Комітет оборони прав людини»; «Комітет виборців України»; «Жіноча місія».

З 2002 і дотепер – діяльність в ГО «Центр розвитку громад». З 2002 – член правління, а з 2011  – заступник голови правління громадської організації «Центр розвитку громад», керівник інформаційного сектору, розробник проектів та програм, організатор конкурсів соціальних проектів, ярмарок ідей, координатор проектів; організатор та модератор форумів, ділових ігор, круглих столів тощо. З 2016 – член правління ГО «Контактер».   З 2017 – член неформального руху “НЕБО” (Небайдужі боярчани).  З 2012 – Почесний Президент Молодіжного мистецького фестивалю імені Івана Коваленка. Керівник клубу «Активіст» при Києво-Святошинському ЦСПР.

Головний адміністратор групи «Боярське земляцтво» в соціальній мережі Facebook.

Участь у навчальних заходах: 

2004 – тренінгові навчання з інформаційно-аналітичної роботи в третьому секторі за Чорнобильською Програмою Відродження та Розвитку ПРООН в Україні.2016 р. – навчання за Програмою Британської ради в Україні.

2018-2019 – низка тренінгів за проектом «Простір громадських ініціатив Боярки», що реалізується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Міжнародної організації “Всесвітня Єврейська Допомога”.

2019 –  триденний тренінг «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що впроваджує Міжнародна організація з міграції (МОМ/IOM), Агентство ООН з питань міграції за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проектна та громадська діяльність
З 2004  – участь у розробці та реалізації власних проектів та участь у проектах на засадах партнерства за підтримки американської неприбуткової організації «Друзі Чорнобильських центрів в Америці» (Friends of Chernobyl Centers U.S. Inc., FOCCUS),  Боярської міської ради, регіональних фондів, Шведського агентства міжнародного співробітництва в області розвитку (Sida) та ГО ІСАР «Єднання», Ресурсного  центру ГУРТ та Міжнародної організації “Всесвітня Єврейська Допомога”. Загалом – понад 40 проектів та програм. Крім написання проектів,  розробляла за проектами авторські тренінгові заняття, була співорганізатором заходів, висвітлювала хід реалізації проектів у друкованих та електронних ЗМІ.
З 2012 – розробка та робота за Програмою підтримки громадських ініціатив на 2012 р., на 2013-2015 рр. та на 2016 р. Боярської міської ради.
2012-2016 – координатор проектів у рамках конкурсів соціальних проектів: у 2012  та 2016  – за фінансування Боярської міської ради; у 2015 – за фінансування ГО «Молодь Боярки», а також у рамках ярмарків ідей у 2013 та 2016.  Як координатор надала допомогу у розробці та була координатором 49-ти проектів.
У 2014 – робота в рамках тимчасової комісії Народної Ради Боярки з питань діяльності комунального підприємства “Інформаційне агентство “Боярка-інформ” (організація ділової гри, координація роботи підгруп, аналіз та виклад підсумкових рекомендацій комісії).
Організатор та модератор низки резонансних громадських заходів, зокрема молодіжного форуму «Боярка очима молоді» (2013); ділових ігор «Міська газета» (2014) та «Інвестиційна стратегія міста Боярка» (2014); круглих столів «Стратегія розвитку культури м. Боярка» (2014) та «Сучасне обличчя Боярки. Гуманітарний аспект» (2015); стратегічної сесії «Боярська толока. Еко-стратегія» (2017) тощо.
2011-2019 – ековолонтерська діяльність. Активна учасниця екологічних акцій, зокрема «Зробимо Україну чистою разом». Локації – Долина Надсона (2011-2013) та Йосипівський ставок (2014-2019). Член організаційного штабу акції “Велика Боярська толока” (2018, 2019) тощо.
2014-2016 – активна діяльність з декомунізації Боярки: робота на громадських засадах спочатку в робочій групі з перейменування, а потім в офіційній Комісії з питань перейменування або присвоєння назв вулицям, провулкам, тупикам, площам, паркам, скверам, проїздам, майданам в м. Боярка.
2015-2017 – в рамках діяльності спочатку ініціативної групи, а згодом громадської організації «Контактер» – активна участь у просуванні в Боярці ідей електронної демократії та запровадження в практику відповідних механізмів комунікації в системі «влада – громада», зокрема модулів Електронних петицій та Бюджету участі. На громадських засадах працювала над розробкою концепції, рубрикації та первинного наповнення офіційного Порталу Боярської міської ради.
2015-2016 – автор формату та модератор груп емоційної підтримки «Психологічні вечорниці», зокрема, курсу занять «Я і соціум».

2018-2019 –  діяльність в Робочій групі з розробки Стратегії розвитку громад м. Боярка та навколишніх населених пунктів на період до 2025 року.

2019 – членкиня ініціативної групи та активна учасниця проєкту боярської громади «Громадський простір» у рамках проєкту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що впроваджує Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

З 2012  і дотепер – Почесний Президент та співорганізатор щорічного Молодіжного мистецького фестивалю імені Івана Коваленка, донька поета-дисидента Івана Коваленка.
З 2011 і дотепер – засновник та головний адміністратор спільноти «Боярське земляцтво» в соціальній мережі Facebook.

Звання:
– «Кращий працівник соціальної сфери 2012 р.» від Боярської міської ради;
– «Кращий працівник культури 2014 р.» від Боярської міської ради;

Грамоти:
– Грамота від Боярської міської ради за розробку та впровадження Програми підтримки громадських ініціатив на 2012 рік, організацію та проведення конкурсу соціальних проектів у м.Боярка, активну громадську позицію, любов до рідного міста (2012)
– Грамота Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм при виконанні службових обов’язків, зразкові та видатні досягнення, вагомий особистий внесок у справу подолання соціально-психологічних наслідків Чорнобильської катастрофи (2016)
– Почесна грамота Київської обласної ради за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток міста, здобутки в роботі та громадській діяльності, сумлінне виконання службових обов’язків, вірне служіння територіальній громаді міста Боярка (2016)

Подяки:
– Подяка від Боярської міської ради за активну громадську позицію,  популяризацію різних жанрів мистецтва, за створення та розвиток Молодіжного мистецького фестивалю імені Івана Коваленка (2014)
– Подяка від Київської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, особистий вагомий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, активну життєву позицію та з нагоди 10-річчя з дня утворення Центру. (2010)
– Подяка від Боярської міської ради за активну громадську діяльність, самовіддану роботу із впровадження механізмів електронної демократії на теренах Боярки, за постійну співпрацю з виконавчим комітетом Боярської міської ради, а також з нагоди святкування Дня міста Боярка-2017.